גבינת גאודה

גבינת גאודה

אין לדבר על גבינה קשה מבלי להזכיר את גבינת הגאודה, אחת הגבינות הפופולאריות ברחבי העולם. מה הופך אותה לכה פופולארית? השילוב של המרקם המוצק והנעים לצד טעם מרתק שנע בין פיקנטיות עדינה למרירות קלה.

 

בין גבינה ישנה לצעירה

 

הגאודה קרויה על שם העיירה ההולנדית שבה היא פותחה, אך היא גם מיוצרת בכל רחבי העולם. מכאן שקיימים מגוון סוגים שנבדלים במספר קריטריונים, אך בעיקר בתקופת היישון, כך שיכולים לעבור רק כמה שבועות ומנגד שנה שלמה. את הגבינות שנוהגים לייצא לא מיישנים זמן רב, אלא הן נחשבות יחסית צעירות ומתהדרות בעטיפה אדומה. גבינה זו לרוב מאופיינת במרירות עדינה ובמרקם חמאתי. מנגד, גאודה שמיושנת בין שנה לשנה וחצי מציגה צבע יותר צהוב, טעמים יותר חריפים, מרקם קשה והיא תכוסה בשעווה שחורה, כך שקל להבדיל בין הסוגים.

 

סוגי גאודה

 

הגאודה לרוב נמכרת ככיכר גדול והיא מצופה פרפין צהוב או אדום. הגבינה בעיקר אידאלית עבור טוסטים, כריכים ושלל מאפים (מכילה כ48% שומן), אך בהחלט לא רק. ציינו שקיימים מגוון סוגים ופה נציין שקיימת גאודה יוגורט (אינה מכילה חומרים משמרים והיא נהדרת בליווי פירות טריים וקרקרים), ישנה גאודה מחלב עזים (ניחנת במרקם קטיפתי והיא אידאלית עבור בישולי גראטן), יש גבינת גאודה שמכילה משחק עם תבלינים (קרי עשבי תיבול, קימל וכמון), יש גבינת גאודה ששומרת על טעם יחסית נקי ועוד.

 

Call Now Button גלילה למעלה