גבינת רוקפור

יש לא מעט גבינות כחולות נהדרות, אך אם נבקש להכריז על מלכת הגבינות הכחולות, ללא ספק נבחר בגבינת הרוקפור. גבינת רוקפור הנה גבינה חצי קשה שעשויה מחלב כבשים, כאשר נכון להיום רק גבינות כחולות שהבשילו בעיירה שיושבת בדרום צרפת (רוקפור סור סולזון) רשאיות לשאת בשם התואר.

גבינת רוקפור

סיפורה של גבינה

אחד המאפיינים היותר מובהקים של הגבינה נוגע לנימים הכחולים שמשתרעים ומפעימים בה חיים, כאשר העובש (שבהחלט בריא למאכל) מעניק את העקיצה הייחודית של הטעם העז. על מנת להשיג את אותו עובש מבורך, נהגו במשך שנים להשאיר בתוך מערות לחם למספר שבועות, ולאחר שהיה צומח בו עובש היו טוחנים אותו לאבקה ואת האבקה מוסיפים לחלב. עם זאת, כיום הכול הרבה יותר נקי ומדעי, כיום העובש מיוצר בתנאי מעבדה.

פותחים יין לבן וניגשים למטבח

ראוי לדעת שגבינה זו אינה רק מאוד טעימה, אלא גם נחשבת יחסית בריאה – מכילה כמויות יפות של סידן מינרלים וחלבון, אם כי גם שומן. אז עם מה הולכת גבינת רוקפור ומהי ההמלצה שלנו? אם באמת רוצים להתפנק, פשוט מכינים פלטת שמכילה כמה סוגי גבינות ובצד פותחים בקבוק יין לבן. עם זאת, אם רוצים להיכנס למטבח ולהפשיל שרוולים, ניתן לשלב גבינת רוקפור בשלל מאפים, להכין עמה רטבים מושחתים (באמצעות המסה) וכמובן מגוון סלטים קיציים. מכאן שאם אוהבים את הטעם העז ואת המרקם הרך, מוזמנים לטעום ולהתאהב. 

Call Now Button גלילה למעלה